Kamilka coraz wyżej w rankingu polskich młodziczek

05.10.2019
Od piątku w Wałbrzychu rozgrywany jest 1 Grand Prix Polski Młodzików.
W piątek rozgrywano eliminacje do turnieju głównego. Startowało w nich dwoje reprezentantów Arki: Madzia Szuba i Łukasz Sieńko. Mimo ambitnej postawy zabrakło im szczęścia. Obydwoje wygrali po jednym meczu, ale pechowo przegrali inne. Tak Madzia, jak Łukasz prowadzili w kolejnych meczach 2:1 w setach, by przegrać 2:3.

Natomiast Kamilka Bochenek z racji wysokiego rankingu wywalczonego w poprzednim sezonie nie musiała startować w eliminacjach. W sobotę w fazie grupowej pokonała dwie rywalki: 3:2 Izabelę Perz z Gdowa (woj. małopolskie) i 3:0 Katarzynę Zając z Dalachowa (opolskie), a przegrała 0:3 z Karoliną Hołda z Bydgoszczy.
W fazie pucharowej przegrała 1:3 z Patrycją Frelich z Lubonia (wielkopolskie) i wygrała 3:0 z Anną Czabańską z Gorzkowic (łódzkie).
Tymi wynikami zapewniła sobie miejsce w przedziale 17-24, start bez eliminacji w 2 GPP i awans w ogólnopolskim rankingu młodziczek.
Tak dobry wynik, to efekt solidnej pracy na treningach oraz zasługa skutecznej opieki trenerskiej, jaką w Wałbrzychu pełnił Pan Krzysztof Klocek.
Gratulujemy!
Dziękujemy Gminie Nowa Sarzyna i Starostwu Powiatowemu w Leżajsku za wsparcie finansowe, dzięki któremu możliwy był wyjazd do Wałbrzycha.